თამარ ავალიანი გახლავთ საერთო სპეციალიზაციის ადვოკატი საქართველოდან. 2015 – 2019 წლებში სწავლობდა იურიდიულ ფაკულტეტზე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ხოლო 2019-2020 წლებში საგადასახადო დაგეგმვისა და იურიდიული კონსულტაციის სამაგისტრო პროგრამაზე კატალონიის საერთაშორისო უნივერსიტეტში (UIC Barcelona) ბარსელონაში, ესპანეთი. პრაქტიკული გამოცდილების დაგროვება დაიწყო 2016 წლიდან, სტაჟიორად და უმცროს იურისტად მუშაობდა რამდენიმე იურიდიულ კომპანიაში, ასევე გახლდათ არბიტრის თანაშემწე მუდმივმოქმედ არბიტრაჟში „სამართლიანი არბიტრი“. 2018 წლიდან თამარ ავალიანი არის იურიდიული კომპანია „სოხაძე, ბარამაშვილი და პარტნიორები“-ს პარტნიორი იურისტი, 2020-2021 წლებში იკავებდა დირექტორის პოზიციას იურიდიულ კომპანია „ემ ჯი აი ჯგუფში“. 2021 წლიდან კი იკავებს გენეტიკის ეროვნული ლაბორატორიის იურისტის თანამდებობას და პარალელურად გახლავთ საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი.